Také se vám líbí ona upřímná radost dětí z tajemství, které na ně čeká každý den v adventním kalendáři? Jejich chvění, zvědavost a očekávání blížícího se Štědrého dne?

Adventní kalendář nemusí být nutně jen pro děti. Můžete jej sami vytvořit pro přátele, rodiče, prarodiče, ale také pro sebe!

Pokud už nechcete kupovat nejlevnější nebo naopak nejdražší kalendáře plné čokolády bůhví jakého složení, a nakonec každoročně jejich obal házet do odpadu… buďte kreativní! Stačí se zamyslet, co vám nebo někomu jinému udělá radost. Adventní kalendář navíc může sloužit roky, pokud je vyroben právě s touto myšlenou a s láskou.

Pojďme si představit pár možností, jak může takový kalendář vypadat, jaký může mít obsah, ale také to, jak může vzniknout váš „adventní kalendář plný osobních výzev“.

Vyrobit jej můžete například z nasbíraných krabiček různých velikostí (od sirek, čajů…) nebo dokonce z ruliček od papíru (ty můžete velikostně upravit). Pokud krabičky nebo ruličky oblepíte papírem nebo namalujete a nalepíte je na karton z velké krabice, s trochou trpělivosti uděláte radost každému, koho kalendářem obdarujete. Ať už bude obsah jakýkoli.

Velmi krásné kalendáře vznikají také pomocí látky a šicího stroje. Tyto pak bývají skladnější a mohou vydržet i po generace. Jejich obsah se však může měnit dle aktuálních trendů nebo pocitu těch, kdo jej a pro koho plní. Inspirací vám může být stromeček zde.

Dalším vícekrát použitelným kalendářem, i milou vzpomínkou během roku, se mohou stát i kartičky s motivačními texty. Stačí 24 milých vzkazů pro někoho, na kom vám záleží. Můžete je darovat v jedné krabičce spolu s dřevěnými kolíčky na prádlo a dlouhou stuhou. Na ni si dotyčný kartičky pomocí kolíčků přidělá. Celá girlanda textů pak může celoročně zdobit například předsíň.

Obdobně může vzniknout i váš „adventní kalendář plný osobních výzev“. Co si pod tím představit?

Také se vám stává, že chcete dosáhnout změny v oblasti vašeho fyzického či duševního zdraví, ale zatím se vám nedaří jej realizovat? Chcete změnit některé své návyky? Pak by vám tato „metoda“ mohla pomoci a ve výsledku udělat obrovskou radost z dosažení svého cíle i celé cesty za ním. Byl by to pro vás tedy i takový osobní vánoční dárek 🙂

Stejně, jako kartičky s texty pro vaše blízké, můžete na každý den připravit kartičku pro sebe. Na ní napište, co vám udělá radost, pokud to splníte. Na každý den si zadejte 1-3 malé „úkoly“, které vám pomohou dojít k cíli. Například:

– chcete-li zlepšit své stravovací návyky, můžete na každý den vymyslet jednu věc, která vám udělá pestřejší jídelníček (např. dnes si dám rybu, dnes si dám k obědu zeleninový salát apod.) nebo si každý den odškrtnout splnění tří jednoduchých návyků, které si vymyslíte (např. sníst nějaké ovoce, ke každému jídlu připojit zeleninovou přílohu, vyměnit slazené tekutiny za vodu atd.)

– chcete-li zlepšit svou fyzickou kondici, vymyslete si na každý den nějaký fyzický úkol, například: dnes si dám hodinovou procházku rychlou chůzí, nebo dnes si zacvičím jógu podle toho a toho videa.

– chcete-li zlepšit své duchovní cítění, můžete si na každý den dát nějaký úkol z této oblasti, například: dnes si pustím relaxační hudbu a zkusím na 10 minut „vypnout“, nebo dnes si pustím motivační video od toho a toho člověka, který mě velmi inspiruje.

Kalendář osobních výzev můžete doplnit (pokud to jde) obsahem, který vám k úspěchu pomůže – například, máte-li za cíl dát si každý den hrst ořechů, připravte je na každý den do kapsičky kalendáře (toto lze samozřejmě realizovat jen v případě trvanlivosti obsahu).

Pokud bude váš kalendář vymyšlen konstruktivně, můžete jím dosáhnout trvalých návyků, které si přejete změnit. K dosažení dlouhodobé změny by totiž mělo stačit 21 dní. A vy budete mít 3 dny navíc 🙂

Hlavně nezapomeňte – buďte kreativní! Tipy výše jsou opravdu jen možnostmi, ale vymyslet se dá mnohem více, a hlavně přesně vám osobně na míru. Vy sami znáte sami sebe nejlépe!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *