Není to až tak dávno, kdy jsem začala na 100% věřit těmto slovům. Postupným vzděláváním sebe sama po duchovní stránce a vlastními zkušenostmi jsem však došla k závěru, že JE to pravda! Posuďte sami. Uvedu Vám zcela osobní příklady z mého života.

Zkušenost první…

Před pár lety jsem se vydala sama na Bali. S batůžkem na zádech, cestovním pasem a letenkou. To jsem ještě hledala sama sebe. Má cesta, která měla trvat jeden měsíc, nakonec skončila i s dlouhými cestami letadlem ani ne po celém týdnu. PROČ?

Původně jsem si myslela, že důvodů bylo víc. Nešlo mi vybírat peníze z karty (a jinak než hotově tam nezaplatíte), vadili mi brouci a ještěrky všude kolem (včetně ložnice, koupelny, prostě všude! uuaaaa… ), po pár dnech se mi zablokoval Skype, jakože prý někdo napadl můj notebook v Asii (což jsem byla já – sakra!). Rozhodla jsem se tedy vrátit i přesto, že do toho vrazím další tisíce za letenky a zkrátím si vysněnou cestu. Ale nelituji. Byla to úžasná zkušenost!

Pravý důvod mého návratu byl úplně jiný. To jsem si však uvědomila až dlouho poté.

Před mou cestou do Asie bylo něco v nepořádku s naším psem. Rodiče s ním tedy jeli k veterináři a vrátili se s informací, že dostal prášky a snad to bude ok. Už na cestě z letiště jsem se tázala, jak je na tom. Čekala mě rána pod pás: “Má rakovinu a je to zlé. Nechtěli jsme tě před cestou znepokojovat.”

Náš pes zemřel pár dní poté, co jsem se tak náhle vrátila z druhého konce světa. Dnes vím, že jsem se vrátila právě proto, abych měla ještě šanci se s ním vidět a rozloučit se. Kdybych zůstala na Bali původně plánovaný měsíc, nestalo by se tak a já bych přijela až ve chvíli, kdy on by tady už nebyl.

Zkušenost druhá…

Někteří z nás možná znají ten pocit rozhodnutí se o založení rodiny. I já k tomuto kdysi dospěla. Vzápětí však přišly zdravotní problémy, které nyní nazývám životní lekcí nebo také šancí pro lepší život. Díky nim jsem totiž začala pracovat na své fyzické i duchovní kondici.

Mělo se to stát! A stalo se to právě v tu nejlepší chvíli. Můj život se měl tímto připravit na budoucí příchod miminka. Nyní mám mnohem více (hlavně nemateriálně), co mohu nejen jemu, ale i všem ve svém okolí, nabídnout.

Zkušenost třetí…

Nějaký rok zpět jsme chtěli “oslavit” mé narozeniny u dobrého jídla v restauraci. Z různých důvodů se nepodařilo akci dva dny po sobě uspořádat, ale den třetí jsme konečně vyrazili.

Neujeli jsme ani polovinu cesty, když jsme přijeli k čerstvé autonehodě. Auta před námi se otáčela, aby se nehodě vyhnula. Okamžitě jsme zastavili u krajnice a běželi na pomoc. Jistojistě jsme byli ve správný čas na správném místě. Jeli jsme ve správný den!

 

Někdo těmto věcem říká “nesmysly”. Já jim věřím! A Vy? Když se nyní zamyslíte, najdete ve svém životě podobně fungující událost?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *