Také máte chvílemi pocit, že se věnujete velkému množství aktivit a ptáte se, zda byste neměli něco (nebo všechno) vypustit? Jen tak si prostě žít, být, relaxovat…nic nedělat? Brouzdat přírodou, bosýma nohama, pozorovat krásu kolem a nemyslet na všechno, co chcete stihnout udělat?

Na světě není dvou lidí s naprosto stejným charakterem, vzhledem a chováním dohromady. I z hlediska duševního prožívání života jsou lidé naprosto odlišní. Navíc se mohou tyto i jiné vlastnosti neustále měnit. Do které kategorie se řadíte Vy?

Co kdybychom nás zkusili rozdělit na ty, kdo život PROŽÍVAJÍ, PŘEŽÍVAJÍ nebo jej PROTRPÍ? A proč si lidé “volí” jeden, druhý nebo třetí způsob vlastního prožívání?

Ti, kdo život duševně protrpí, mohou třeba ostatním závidět vše, co sami nemají, utápět se v minulosti nebo událostech, které nemohou ovlivnit… Tyto vlastnosti jim však mohly být dány postupně a souhrou náhod v jejich okolí.

Ti, kdo život duševně přežívají, nemusí mít žádnou zálibu, koníček ani chuť cokoliv dělat… Možná nemají správný elán nebo jim nebyla předána vášeň plnit své touhy a sny.

A nakonec ti, kdo život duševně prožívají… pravděpodobně již vědí, jak mocný je přítomný okamžik.

Důležité je si uvědomit, že žádný z výše uvedených není špatný člověk. Každému nám bylo dáno jiné lásky, jiného prostředí a jiných možností k osobnímu růstu. Zcela jistě se každému v životě stalo mnoho věcí, které nemohl ovlivnit. A určitě ještě stane. Neměli bychom se však nechat zmást působením okamžiku a reagovat bez momentu uvědomění si.

Zkusme si před každou svou reakcí na okolní vjemy dát čas. Čas, ve kterém se nadechneme, uvědomíme si své pocity, a nakonec se sami rozhodneme, jak budeme reagovat na onu událost či slova toho, kdo k nám promlouvá…

Jak souvisí článek s úvodním textem? Připomeňme si ho:

Také máte chvílemi pocit, že se věnujete velkému množství aktivit a ptáte se, zda byste neměli něco (nebo všechno) vypustit? Jen tak si prostě žít, být, relaxovat…nic nedělat? Brouzdat přírodou, bosýma nohama, pozorovat krásu kolem a nemyslet na všechno, co chcete stihnout udělat?

Udělejte to! Zamyslete se sami pro sebe a udělejte přesně to, co Vám pomůže život PROŽÍT! Vnímejte své pocity!

Jestli právě potřebujete relax a načerpat energii – udělejte to! Jestli potřebujete dělat na svém projektu – dělejte na něm!

Hlavní je, aby Vás to naplňovalo příjemnými pocity. Radost z maličkostí, krása všedních dní, pocit štěstí, nadšení a vášeň… To vše můžete prožívat, pokud se rozhodnete následovat své pocity a PROŽÍT svůj život!

Je to jen na Vás!

Držím Vám palce 🙂

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *