Jak často ve svém životě “zdravě” riskujete? Hrajete vabank nebo se raději stáhnete ze hry, než abyste o něco přišli?

Někteří lidé pro dosažení svých cílů nic neriskují. Mnohdy nežijí ani takový život, jaký by si přáli. Někdy se dostanou až za hranice zdravého selského rozumu a obávají se i naprosto neškodných maličkostí, které se pro ně mohou jevit jako velký (zl)obr. Tito lidé často žijí ve strachu a stresu, což jim může způsobit mnohem větší problémy. Žijí “jako v inkubátoru” (uzavřené zařízení dodávající “ideální” potřebné podmínky).

Risk může mít různé podoby a úrovně a každý si pod tímto slovem představuje naprosto odlišné události. Pro někoho to může být rozhovor v přímém přenosu, pro druhého třeba vrtání se v hlíně.

Riskovat? Ano! Ale zdravě a tak, aby nebyl ohrožen ničí život ani zdraví.

Risk je úzce spojen se strachem. Máte z něčeho obavy? Pak se zeptejte sami sebe: “Co nejhoršího se může stát?”. Možná zjistíte, že se vlastně nemůže stát nic tak hrozného, pro co byste nemohli trochu zariskovat a užít si danou chvíli.

Zkusili jste už někdy riskovat svou pověst? 😀 Co třeba skočit rovnýma nohama do kaluže, jak to dělají děti, na Vaší příjezdové cestě? Nejen, že získáte zpět dětskou radost z toho, jak se kaluž krásně rozplácne na všechny strany (u Vás to však zřejmě bude radost z toho, jak jste praštění 😀 ), ale také se budete moci pobavit nad tím, jak rychle funguje místní BBC. 😀

Ať už patříte k lidem, kteří riskují nebo ne, ani na jednom není nic špatného. Důležité je, aby Vám bylo dobře 🙂 Tak se nebojte a jděte do toho!

Svou budoucnost si tvoříme sami a to právě TEĎ.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *